Güney Kore: THAAD Sistemini Kaldırabiliriz

Güney Kore tarafından yapılan son uyarılara göre THAAD füze sisteminin kaldırılabilecek olduğu açıklandı.

Güney Kore: THAAD Sistemini Kaldırabiliriz

Tüm dünyanın tehdit altında olduğu ancak hiçbir ülke tarafından karşı konulmayan Kuzey Kore, adeta kendi halinde kendi tehditleri ile birlikte insan haklarını ihal üstüne ihlal ediyor. Dünyanın en geri kalmış ülkesi olarak bilinen ülkede 4 ila 5 yaş arasında çalıştırılan çocuklar, ellerinde demir çekiçler ile birlikte tren yollarını onarmaya çalışırken, insanlara sürekli olarak yalan söyleniyor ve dünyanın diğer ülkelerinde savaş olduğu, en iyi ülkenin Kuzey Kore olduğu iddia ediliyor.

Bu konuya dair olarak insanların bazılarının bu yalanları bildiği ancak birbirlerine bu bilgileri pek fazla aktaramadıkları için, Güney Kore'ye kaçabilecek güçte olan vatandaşların beklemeden Kore sınırından Güney Kore'ye geçmeye çalıştığı ifade ediliyor.

Sistemin Kaldırılmasını İstiyorlar.

Güney Kore Meclisi tarafından geçtiğimiz sefer alınan karar kapsamında ABD tarafından kurulan THAAD sisteminin kaldırılması sağlanmıştı. Ülke içerisinde kendi güvenliklerini tehdit etmesi ve kendilerini rencide etmesinden dolayı THAAD sisteminin kaldırılması sağlanmıştı.

Ancak bugün itibariyle Meclis tarafından alınacak olan kararda eğer ki sistemin kaldırılmasına yönelik talep gelirse ABD tarafından sistemin kaldırılmasının isteneceği ifade edildi.

kore güney kore thaad füze
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın