Fransa'nın Cumhurbaşkanı Rusya Konusunda Eleştirilerde Bulundu

Fransa'nın Cumhurbaşkanı görevinde bulunan François Hollande, Rusya'nın Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi içerisinde oylanan Suriye hakkındaki karar tasarıları için sistematik blokaj uygulamasını eleştirip, Rusya yönetiminin bu takındığı tutumunun, Esad rejiminin sivil halk için yıkıcı faaliyetlerine destek olduğunu açıkladı.

Fransa'nın Cumhurbaşkanı Rusya Konusunda Eleştirilerde Bulundu

Fransa'nın Cumhurbaşkanı  görevinde bulunan François Hollande, Rusya'nın Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi içerisinde oylanan Suriye hakkındaki karar tasarıları için sistematik blokaj uygulamasını eleştirip, Rusya yönetiminin bu takındığı tutumunun, Esad rejiminin sivil halk için yıkıcı faaliyetlerine destek olduğunu açıkladı.

Elysee Sarayı'ndan yapılan açıklamada, Fransa Ulusal Güvenlik ve  Savunma Konseyinin toplandığı belirtildi. Açıklamada, Cumhurbaşkanı Hollande'un  toplantıdaki, "Rusya'nın BMGK'da sistematik veto uygulamasını eleştirerek, bu  tutumun Esed rejiminin özellikle Halep'te savunmasız sivil halkı hedef alan  faaliyetlerine destek olduğu yönündeki sözlerine yer verildi.

Halep'teki dramatik insani duruma dair iki karar tasarısının Rusya  tarafından veto edildiği hatırlatılan açıklamada, Hollande'ın sistematik hale  gelen bu vetolara tepki gösterdiği kaydedildi.

Toplantıda ayrıca Musul ve Rakka'nın kuzeyindeki son gelişmeler,  Akdeniz ve Ortadoğu'daki Fransız birliklerinin durumu, Libya'daki gelişmelerin  ele alındığı bildirildi. 18 ay DEAŞ kontrolünde kalan Sirte'nin geri alınmasından  memnuniyet duyulduğu ifade edilen açıklamada, Noel ve yeni yıl döneminde  Fransa'daki güvenlik ve terör tehditlerine karşı alınan önlemlerin de değerlendirildiği bildirildi.

  

fransa rusya hollande
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın