Endonezya'da Eşcinsellere Değnek Cezası Verildi

Endonezya'da her geçen gün daha fazla sorun olmaya başlayan Açe bölgesi içerisinde bir sıkıntı daha yaşandı.

Endonezya'da Eşcinsellere Değnek Cezası Verildi

Türkiye ve dünyanın diğer bir çok ülkesinde yasal olan ve yasaklar olmayan eşcinsellik ile ilgili olarak Müslüman ülkeler her ne kadar diğer gelişmiş Müslüman olmayan ülkelere karşı daha fazla çekingen kalırken, bugün Endonezya'da yaşanan skandal cezada tüm eşcinsel bireyleri ayağa kaldırdı.

Dünyanın bir çok ülkesinde eşcinsel bireylere yönelik şiddetin arttığını savunan bireysel örgütler, eşcinselliğe karşı koruyucu yasaların bir an önce gelişmemiş ülkelerde de devreye girmesi gerektiğini savundu. Endonezya'da yasak olmayan eşcinsellik Açe bölgesi adı ile bilinen bir bölgede yasak olarak biliniyor. Bir grup gencin seks partisi adı altında 14 dolar ödeyerek katıldıkları eşcinsel partisinde 2 gence 85 değnek cezası verildi.

İnsanların Gözleri Önünde Can Çekiştiler!

Yaşanan olayda meydana kurulan ve cami içerisinde olan stant üzerinde 20 ve 23 yaşında olan gence ayrı ayrı 85 kere değnek ile vuruldu. Bu sırada bölgeye gelen vatandaşların olayı derin bir şekilde dikkatli olarak izledikleri ve eğlendikleri görülürken, İslam dünyasından ise bu yanlış duruma en ufak bir tepki gelmemesi Müslüman olan vatandaşları dahi kızdırdı.

Yaşanan skandal olayın ardından gençlerin yürüyecek hali kalmadığı görülürken, acılarından ötürü çok büyük sıkıntılar yaşadıkları gözlemlendi. İnsan Hakları Mahkemesi tarafından bu duruma karşı dava açılması beklendiği bir çok kişi tarafından ifade edildi.

Endonezya Endonezya eşcinsellik Endonezya açe bölgesi Endonezya açe cezalar Endonezya açe bölgeleri
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın