Avrupa Birliği PKK İle Alakalı İtirafta Bulundu

Avrupa Birliği'nin Komisyonu sözcüsü görevindeki Kocijancic, terör örgütü ile mücadelede başarısız olduklarını kabul edip ortaya çıkmış olan tabloyu ''Başarılı olamadığımız anlamına gelmekte'' sözleriyle özetledi.

Avrupa Birliği PKK İle Alakalı İtirafta Bulundu

Avrupa Birliği'nin Komisyonu sözcüsü  görevindeki Kocijancic, terör örgütü ile mücadelede başarısız olduklarını kabul edip ortaya çıkmış olan tabloyu ''Başarılı olamadığımız anlamına gelmekte'' sözleriyle özetledi.

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Sözcüsü Maja Kocijancic, terör örgütü PKK ile mücadelede başarılı olamadıklarını kabul etti.

Kocijancic, terör örgütleri listesinde olmasına rağmen PKK'nın Avrupa'da faaliyetlerine izin verilmesine ilişkin bir soruyu yanıtladı.

Sözcü, "PKK’yı terör örgütleri listesine eklemek, terörle mücadele etmek için aldığımız önlemlerden biri. Bu mücadele maalesef hala devam ediyor. Buradaki maalesef, bizim hala terörle mücadelede başarılı olmadığımız anlamına geliyor. Bu mücadele çok net ve kesin bir amaçla sürüyor" dedi.

Türkiye, AB'yi terörle mücadeleye yeterince destek vermemekle suçluyor. AB de, Ankara'yı özellikle PKK ve FETÖ operasyonları nedeniyle sık sık eleştiriyor.

PKK Avrupa ülkelerinde para topluyor, eleman temin etmeye çalışıyor. Örgütün televizyon kanallarının yayın yaptığı Avrupa ülkelerinde terör örgütünün elebaşları rahatça hareket edebiliyor.

Terör örgütleri listesinde olmasına rağmen Avrupa'da PKK'ya karşı operasyon düzenlenmemesi ve AB yöneticilerinin PKK'ya silah taşıdığına dair görüntüleri çıkan firari HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız ile görüşmesine Ankara tepki göstermişti. AB kurumları ve üye ülkelerin bu tavrı Ankara tarafından 'teröre destek' olarak değerlendiriliyor.

ab pkk itiraf
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın