Amerika 25 Senedir Dünya Lideri Rolünü Bir Türlü Yerine Getiremedi

Almanların yüzde 69'luk bir kısmı, Fransızların yüzde 55'lik bir kısmı ve de İtalyanların yüzde 51'lik bir kısmı 1991 senesinde SSCB'nin dağılmasıyla beraber tek süper güç konumuna gelmiş bulunan Amerika Birleşik Devletleri'nin dünya lideri rolünü başarı ile yerine getirememiş olduğunu düşünüyor.

Amerika 25 Senedir Dünya Lideri Rolünü Bir Türlü Yerine Getiremedi

Almanların yüzde 69'luk bir kısmı, Fransızların yüzde 55'lik bir kısmı ve  de İtalyanların yüzde 51'lik bir kısmı 1991 senesinde SSCB'nin dağılmasıyla beraber tek süper güç konumuna gelmiş bulunan Amerika Birleşik Devletleri'nin dünya lideri rolünü başarı ile yerine getirememiş olduğunu düşünüyor.

Araştırmaya katılan Almanların sadece yüzde 24'ü, Fransızların yüzde 35'i ve İtalyanların yüzde 42'si ‘ABD, SSCB'nin dağılmasından sonra dünya lideri rolünü yerine getirebildi mi?' sorusunu olumlu şekilde cevapladı. Fransızların yüzde 10'u ve Almanlar ile İtalyanların yüzde 7'si bu soruyu yanıtlamakta zorlandı.

Araştırma Sputnik haber ajansı için 2016 yılının Temmuz ayında Fransız araştırma şirketi Ifop tarafından gerçekleştirildi. Almanya, Fransa ve İtalya'dan 18 yaşın üzerindeki 3006 kişinin katıldığı araştırma nüfusun cinsiyet, yaş grubu, coğrafyaya göre dağılımına dayanılarak yapıldı.

abd sscb dünya lideri
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın