Yeni Hesap Çalma Tuzağına Dikkat !

Facebook üzerinde Brad Pitt'in öldüğüne dair çıkan haberlere tıklayan kullanıcıların başına iş açılabilir.
Yeni Hesap Çalma Tuzağına Dikkat !

Hackerlar, dünyada insanların zaaflarından faydalanmayı en iyi bilen kişiler olarak da bilinirler. Şu sıralar dünyanın magazin gündemini Brad Pitt - Angelina Jolie çiftinin boşanma haberleri süslüyor ve elbette bu tarz haberlere Facebook üzerinden ulaşmak da mümkün. Ünlü çiftle ilgili karşılarına çıkan her habere balıklama atlayan kullanıcıların varlığından haberdar olan hackerlar, Facebook’ta ‘Fox News’ uzantılı gibi görünen bir URL yapısına sahip sahte haberle linke tıklayan kullanıcıların kişisel bilgilerine erişmeyi hedefliyorlar. 

Bu bilgiler Facebook’la sınırlı olsa da yine de bir tehlike arz ettiğini söylemekte fayda var. Zira başkasının eline geçen Facebook hesabı üzerinden aklımıza dahi gelmeyecek türlü dolandırıcılıklar yapılabilir. 

Eğer böyle bir link karşınıza çıktıysa ve de bağlantıysa tıkladıysanız, tavsiyem bir an önce şifrenizi yenilemeniz.loading...
Haber hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorum kutusundan yorum yazarak bildirebilirsiniz. Yorumlar yönetici onayından geçtikten sonra sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle gönder butonuna birden fazla basmayınız. Unutmayın sadece saygı çerçevesinde yapılan yorumlar onaylanacaktır.
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adana Hit Escortlar
60 Dolarlık Bir Cezası Olacak
60 Dolarlık Bir Cezası Olacak
Wilders Suçlu Bulundu, Ancak Bir Ceza Yok
Wilders Suçlu Bulundu, Ancak Bir Ceza Yok