Müzik Şirketlerinden Dava Hazırlığı

Müzik şirketleri, YouTube üzerinden video indirmeyi, müzik indirmeyi sağlayan servislere dava açma niyetinde. Üstelik bu dava oldukça planlı hazırlanmış olacak.
Müzik Şirketlerinden Dava Hazırlığı

Spotify, Deezer ve Apple Music dışında illegal yollar ile MP3 indirmenizi sağlayan sitelere indirilen içerik başı 150.000 Dolar gibi yüksek meblağlarda dava açılacak.
Bildiğiniz gibi birçok müzik şirketi kendi bünyesinde bulunan sanatçıların şarkılarını YouTube başta olmak üzere Spotify, Deezer ve Apple Music gibi mecralarda yayınlarlar. Bahsetmiş olduğum mecralardan müzik dinlemenin yasal olmasında sorun yok, ancak bildiğiniz gibi tonlarca YouTube’dan MP3 indirmenize yarayan siteler var ve bunlar yoğun olarak kullanılıyor.

Artık bu işe dur demek isteyen müzik yapım şirketleri ise YouTube-MP3.org başta olmak üzere birçok bu tarz YouTube’daki müzik videolarını indirilmesini ve mp3 olarak kaydedilmesine yarayan sitelere dava açıyor. İstenen meblağ olarak oldukça ciddi rakamlardan bahseden firmalar, siteden her bir illegal indirme için 150.000 Dolar gibi yüksek fiyatlar talep ediyorlar.

 

Sebebi ise oldukça basit; her YouTube içerik üreticileri gibi bu firmalar da yükledikleri videolar için Google’dan belli ücretler alıyorlar. E müzik videolarının her birinin milyonlarca izlendiğini düşünürsek, her bir izlenme için ücret alması gereken şirketler, bu indirme siteleri yüzünden indiren kişilerin belki de yüzlerce defa izlemelerine mani olması sebebiyle toplamda ciddi bir gelir kayıplarına yol açıyorlar. Bu sebeple diğer siteler illegal yollarla bu firmaların kazançlarına mani olmuş oldukları için mahkemenin de bu sitelere para cezası vermesi bekleniyor.loading...
Haber hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorum kutusundan yorum yazarak bildirebilirsiniz. Yorumlar yönetici onayından geçtikten sonra sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle gönder butonuna birden fazla basmayınız. Unutmayın sadece saygı çerçevesinde yapılan yorumlar onaylanacaktır.
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adana Hit Escortlar
60 Dolarlık Bir Cezası Olacak
60 Dolarlık Bir Cezası Olacak
Wilders Suçlu Bulundu, Ancak Bir Ceza Yok
Wilders Suçlu Bulundu, Ancak Bir Ceza Yok