Kredi Kartı Yasağı İle İlgili Önemli Gelişme !

Kredi kartı taksidi ile akıllı telefon alımında önemli bir gelişme yaşandı. Yasak kalktı mı?
Kredi Kartı Yasağı İle İlgili Önemli Gelişme !

BDDK’nın banka ve kredi kartları hakkındaki değişiklikleri içeren yönetmeliği bugünden itibaren yürürlüğe girdi. Yerli telefonlara 6 taksit seçeneği geldi.
Telefonlara getirilen taksit yasağının kaldırılacağıyla ilgili haberler, günlerdir gündemi meşgul ediyordu. Hatta iki önemli bakandan gelen peş peşe açıklamalar, beynimizi iyice sulandırmıştı. Hatırlarsanız Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli bu haftadan itibaren telefonlara 6 ay taksitle satın alma seçeneğinin geleceğini aktarmış, ertesi gün de Başbakan Binali Yıldırım, ‘cep telefonlarına taksit yok’ demişti. Bugün Resmi Gazete’de açıklanan BDDK’nın "Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik" ve "Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik"ler ile tüm sorular da cevabına kavuşmuş oldu.loading...
Haber hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorum kutusundan yorum yazarak bildirebilirsiniz. Yorumlar yönetici onayından geçtikten sonra sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle gönder butonuna birden fazla basmayınız. Unutmayın sadece saygı çerçevesinde yapılan yorumlar onaylanacaktır.
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adana Hit Escortlar
LG'nin G6 Modeli Öncekilerden Çok Farklı Olacak
LG'nin G6 Modeli Öncekilerden Çok Farklı Olacak
Dünya'ya Tam 30 Trilyon Ağırlığında Bir Çöp Yükledik
Dünya'ya Tam 30 Trilyon Ağırlığında Bir Çöp Yükledik