Yılmaz Erdoğan 12 Yıl Sonra Sahneye Çıkıyor

Yılmaz Erdoğan, büyük şehir İstanbul’u bırakıp gitti. Muğla ilinin şirin tatil beldesi Köyceğiz şehrine yerleşti. Aldığı çiftlik ile organik ile meşgul olmayı tercih etti. Kendini, doğal yaşamın katkısız ürünlerini üretmeye ve bu yaşam ile meşgul olmaya verdi.

Yılmaz Erdoğan 12 Yıl Sonra Sahneye Çıkıyor

 Bütün ihtiyacı olan gıdalarını kendi ürettiği çiftliğinden temin etmeye başladı. Tabiri caiz ise ekmeğini dahi kendi ürettiği doğal ürünlerden sağlıyor.

Hakikat Nedir

Dışa bağımlı olarak ve tüketici pozisyonundan çıkmış durumdadır. Her bireyin olmaz ise olmazı olan market alışverişi onun için bitmiş durumdadır. Birkaç minik yardım ile bu işi başarı ile sürdürmektedir. Bir taraftan günlük işler ile uğraşır iken diğer yandan da kendine, yerli halk ile dostluk köprüleri ve sosyal yaşam da oluşturmuş durumda.

Ünlü sanatçı Yılmaz Erdoğan, uzunca bir süredir yerleştiği bu şirin beldedeki doğal yaşamın birikimlerini yansıtmayı düşündüğü bir proje ile tekrar sahnelere dönüyor. Münakaşa adını verdiği bu projesinde, Köyceğiz kentinde yaşadığı organik yaşamdan edindiklerini aktaracak. Burada yaşadığı uzun soluklu bir organik yaşamdan, yerel halk ile aralarında kurduğu muhabbetlerden hâsıl olanlardan, sosyal yaşantısına girdiği bu tatil beldesindeki hatıratlarından derlediği bir proje ile sahnelere geleceğinin müjdesini verdi.

Organik Yılmaz’ı Anlatacak

Şehrin tüm sıkıntılarından sıyrılıp dinginliği ve günün hormonlu yiyeceklerinden organiğin doğallığını tercih ederek Köyceğiz’e yerleşen ünlü sanatçı Yılmaz Erdoğan, uzunca zamandır sahnelerden uzak kalmıştı. Organik tarım ile sıkı fıkı bir hayat geçirdiğini belirten Erdoğan, bu sayede dışa bağımlılığını da sona erdirerek ekmeğini dahi kendiüretir hale geldiğini anlattı. Köyceğiz halkı ile sıkı fıkı bir dostluk da kurduğu bilinen sanatçı, sosyal yaşamını da egeden inciler ile renklendirdi.

Organik yaşamı süresince edindiklerini de ‘Münakaşa’ adını verdiği bir tek kişilik gösterim ile sahnelere yeniden dönerek gösterecek. Köyceğiz anılarını izleyenler ile paylaşacak.

Yılmaz Erdoğan, “Şu zamana değin gerçek denilen şey ile uğraşıp durdum. Hakikati görüp yaşama fırsatını ise burada buldum. Hakikat denilen güzelliğin rahatını ve konforunu tattım. Doğal yaşamın kesiti hakikat insana huzur veriyor. Gördüğünüz ile göremediğinizin kesişme noktasında hakikat bulunuyor. Hakikat denilen doğallığın hayatın anlamı olduğunu öğrendim” dedi.

yılmaz erdoğan yılmaz erdoğan sahnede yılmaz erdoğan yeni proje
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın