Metin Akpınar, Kafa Dergisinin Yeni Sayısına Zeki Alasya'yı Anlattı

Çocukluğumuzun en eğlenceli ikilisiydi onlar. Yeşilçam’ın güldüren ikilisi Zeki Alasya ve Metin Akpınar’ın yıllara meydan okuyan dostluğunu, Zeki Alasya’nın ölümünden yaklaşık bir buçuk yıl sonra, Metin Akpınar’dan dinliyoruz.

Metin Akpınar, Kafa Dergisinin Yeni Sayısına Zeki Alasya'yı Anlattı

Kafa Dergisi, Eylül- Ekim sayısı için bu muhteşem dostluğa yer verdi ve Metin Akpınar “Zeki Bey gittikten sonra hayatınızda neler oldu?” sorusunu yanıtladı.

Usta sanatçı Zeki Alasya’yı 2015 Mayıs’ında ani bir kalp krizi sonucu kaybettik. Hiç kuşkusuz bu acı kayıp en çok da can dostu, kardeşi, yıllarını birlikte geçirdiği insan Metin Akpınar’ın canını yaktı. Zeki Alasya’nın vefatı ardından neler yaşadı sorunun yanıtını ise Kafa Dergisi sayesinde öğrenme imkanı buluyoruz. Metin Akpınar bu soruyu “Zeki’siz olmak çok büyük bir eksiklik. Çok büyük bir yoksunluk. Anlatılmaz. Kocaman bir adam yok…” şeklinde yanıtlayarak, Zeki Alasya olmadan geçen süreyi özetlemiş. Sözlerini ise Zeki Alasya’nın eşi ve kızıyla ortak olduğunu ifade ederek sürdürmüş “Şimdi eşi ve kızıyla ortak olduk o ölünce. Galiba ortaklığımızı tasfiye edeceğiz. Yeni bir şey de üretmiyoruz. Ben Zeki’siz bir şey yapmam zaten. Yani Zeki-Metin ikilisi bitti, tarihe yazıldı artık.”

Hem Zeki Alasya’nın anısını yaşatmak, hem de Kabare türünün yitip gitmesine engel olabilmek için ise bir Kabare Tiyatrosu Müzesi kurmak istediğinden de bahsetdi Akpınar. Bu düşüncesini ise yine dergi üzerinden şu sözleri ile duyuruyor “Buradan şunu duyurayım: Kabare Tiyatrosu Müzesi yapmayı amaçlıyorum. Ciddi bir arşiv var. Aşağı yukarı 30-35 senelik kostümler, terlikler, ayakkabılar... Her şeyi saklamışız. Öyle yaşayan bir müze yapabilirsek çok mutlu olacağım.”

Metin Akpınar’ın dergi röportajında en çok dikkat çeken ve duygulandıran sözü ise şöyle:

 “Zeki’yle bizi bir arada tutan şey duyguydu, para değil”

metin akpınar zeki alasya metin akpınar filmleri
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın