Hülya Koçyiğit Hattuşa'da

Yeşilçam'ın unutulmayacak ismi Hülya Koçyiğit Hattuşa'da sevenleriyle buluştu.
Hülya Koçyiğit Hattuşa'da

Türk sinemasının efsane ismi Hülya Koçyiğit, 3 bin 500 yıl önce yaşamış olan Hititlerin başkenti Hattuşa'da Çorumlu sevenleri ile buluştu.

 

Hülya Koçyiğit, Hattuşa’nın UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi'ne alınışının 30'uncu yılı nedeniyle Boğazkale İlçesi'nde düzenlenen 'Hitit sinema Günleri' ve Hititlerin kıyafetlerinin tanıtıldığı 'Hitit Defilesi' etkinliğine katıldı. 

Boğazkale’de Dulkadiroğlulları Konağı’nda düzenlenen etkinlikte Koçyiğit’in 43 yıl önce oynadığı 'Gelin' filmi de izlendi. Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan efsane sanatçı, bol bol fotoğraf çektirdi, imza dağıttı.

Hititlerin başkenti Hattuşa’nın tarihi yerlerini gezen Koçyiğit Aslanlı Kapı’nın görkemine hayran kaldığını ifade ederken, dünyanın ilk dilek taşı olduğu belirtilen 'Yeşiltaşı' da ziyaret etti. Koçyiğit’in dileği barış olurken, "İç huzurumuzu Allah hiçbir zaman bozmasın" dedi.

 Hülya Koçyiğit
loading...
Haber hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorum kutusundan yorum yazarak bildirebilirsiniz. Yorumlar yönetici onayından geçtikten sonra sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle gönder butonuna birden fazla basmayınız. Unutmayın sadece saygı çerçevesinde yapılan yorumlar onaylanacaktır.
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adana Hit Escortlar
LG'nin G6 Modeli Öncekilerden Çok Farklı Olacak
LG'nin G6 Modeli Öncekilerden Çok Farklı Olacak
Dünya'ya Tam 30 Trilyon Ağırlığında Bir Çöp Yükledik
Dünya'ya Tam 30 Trilyon Ağırlığında Bir Çöp Yükledik