Beklenen Dizi Bu Akşam (18 Kasım 2016) Başlıyor

Fox Tv'nin merakla beklenen yeni dizisi Muhteşem Yüzyıl Kösem'in birinci bölüm fragmanı yayınlandı.

Beklenen Dizi Bu Akşam (18 Kasım 2016) Başlıyor

Fox TV ekranında yayınlanacak olan Muhteşem Yüzyıl Kösem 1. yeni bölüm fragmanları yayınlandı. Cuma akşamları ekrana gelecek olan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde IV. Murad dönemine ışık tutulacak. Kösem Sultan ve Sultan IV. Murad'ın çekişmelerine tanık olacağınız Muhteşem Yüzyıl Kösem 1. yeni bölüm ile bu akşam ekrana geliyor.

 

Fox Tv'nin merakla beklenen yeni dizisi Muhteşem Yüzyıl Kösem'in birinci bölüm fragmanı yayınlandı.

Fox TV ekranında yayınlanacak olan Muhteşem Yüzyıl Kösem 1. yeni bölüm ile bu akşam ekrana geliyor. Başrollerinde Nurgül Yeşilçay, Farah Zeynep Abdullah, Metin Akgülder, Caner Cindoruk, Ergin Benli, Aslı Tandoğan'ın yer aldığı Muhteşem Yüzyıl Kösem 1. yeni bölüm fragmanları ile 18 Kasım Cuma saat 20:00'da ekrana geliyor.
 
MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM 1. BÖLÜM ÖZETİ
 
Saltanat Naibesi Kösem Sultan, imparatorluğu oğlu Sultan IV.Murad adına yönetmektedir. Sultan Murad, saltanatı devralıp, nizamı sağlamak ister. Ancak hainler isyanla karşılık verir. Devletin içine kadar giren hainler yüzünden ülke karışmış, Osmanlı bir felaketin eşiğine gelmiştir. Sultan Murad, mutlak iktidarını kurmak için yeni kararlar alır. 


En mühimi ise Validesi Kösem Sultan’ın naibeliğine son vermektir... Osmanlı tarihinde ilk kez iktidar savaşı, bir anne ile oğulu karşı karşıya getirecektir. Bu sırada, Macar Prensesi Faria Bethlen, amcasının gasp ettiği tahtı geri almak için Sultan Murad’a sığınır. Büyük bir sırrı da beraberinde getirir. 
 
Faria, sığınmak için geldiği Sultan Murad’a aşık olacağını, ona evlatlar vereceğini, bu aşk uğruna yanıp küle döneceğini bilmiyordur... Sultan Murad, imparatorluğu eski ihtişamına kavuşturmak için yangınlardan, isyanlardan, savaşlardan geçecektir... Bağdad ve Revan’ı fethederek zaferler kazanırken; kardeşlerinin ölümüne hükmetmek zorunda kalacak, evlatlarını kaybedecek ve iktidarın bedelini en ağır şekilde ödeyecektir...

Muhteşem Yüzyıl Kösem, kadrosuyla dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor!
 
Yapımını TIMS Productions’ın, yapımcılığını Timur Savcı’nın yaptığı global bir ekran fenomeni Muhteşem Yüzyıl Kösem’in ikinci sezonu Cuma günü FOX’ta başlıyor. 
Nurgül Yeşilçay, Farah Zeynep Abdullah ve Metin Akdülger’in başrol oynadığı dizinin ikinci sezonunda Sultan Murad döneminin iki renkli ismi Evliya Çelebi ve Hezarfen Çelebi de var. 

 
Necip Memilli’nin yollara aşık Evliya Çelebi olarak izleyiciyle buluşacağı “Muhteşem Yüzyıl Kösem”de, tek hayali uçmak olan Hezarfen Çelebi’yi; Ushan Çakır canlandırıyor.
 
Dizinin hikayesinde Sultan Murad’la birlikte eğitim gören ve çocukluklarından bu yana arkadaş olarak tasvir edilen Evliya ve Hezarfen; Sultan Murad’ın yükseliş döneminde de her zaman onun yanında olacaklar.

 

 

Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın