Aleyne Tilki İçin Bakanlık Devreye Geçti

Henüz on altı yaşında olan ve şarkı söyleyen Aleyna Tilki için içkili yerlerde sahne almasında gelişme yaşandı. Aile bakanlığı tarafından yaşı küçük olması sebebi ile velisi durumundaki ailesi ile bir görüşme yapıldı.

Aleyne Tilki İçin Bakanlık Devreye Geçti
Aleyne Tilki İçin Bakanlık Devreye Geçti Hasan Kafkas

 Görüşmede bakanlık yetkilileri aileyi ikaz etti. Bir diğer taraftan da içişleri bakanlığı da ilgili mekânları denetlemeye başladı.

İçkili Yasak

Bir anda söylediği şarkı ‘Cevapsız Çınlama’ ile ünlü olan ve henüz lise talebesi yaşında ve kanuni yasaklama varken geceleri sahne alıyordu. Tartışmalara neden olan bu duruma bakanlık el koydu. Reşit olma yaşından küçük yaştaki çocukların içki kullanılan yerlerde sahne alması ve çalışması kanunen çocuk istismarı kapsamında yaş münasebeti ile suç teşkil etmesi bakanlık yetkililerini devreye soktu.

Aileye İkaz

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, bünyesindeki yetki verdiği ilgilileri olaya müdahale etmesi adına görevlendirdi. Yetkililer de Aleyna Tilki ailesi fertleri ile görüşerek ikazlarda bulundu. Kanunen suç teşkil eden bu durumun velisinin izni olsa dahi gerçekleştirilemeyeceğini bildirdiler. Sahneye çıkıp şarkı söylemesini derhal kesmesinin özellikle çocukları için yüksek menfaat sağladığını belirttiler. Çocuk istismarı kapsamında mütalaa edilen bu suçun cezai müeyyidesi olduğu ikazını yaptılar.

Üç Bakanlık Devrede

Beri taraftan da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı devreye girdi. İçişleri bakanlığı ile birlikte hareket eden bakanlık yetkilileri, 18 yaşından küçük olmasının getirdiği yasal mevzuat gereği Aleyna Tilki’yi çalıştıran iş yerleri hakkında inceleme başlattılar. Kontrol altına aldıkları işletmelere dair tetkiklere başladılar. Denetim yaptıkları mekânların yasal çerçevede hareket etmesi gereken önlemleri aldılar.

Bu durum için Aleyna Tilki de; Ailesinin yanında olmadan şarkı söylemek için sahneye çıkmıyorum, açıklamasında bulunmuştu. Anne ve babanın yanında olması kanunen yeterli olmadığı ve valilik makamından izin alınması gerektiği belirtildi.

Özgürlük ya da sanat düşmanlığı mevzusu değil, olay tamamen yaş münasebeti ile hukuki olduğunun altı yetkililerce çizildi.

aleyna tilki aleyna tilki yetenek sizsiniz türkiye aleyna tilki ifşa
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın