Meltem Cumbul Davadan Vazgeçti

Ünlü oyuncu Meltem Cumbul geçtiğimiz yıl İstanbul Arnavutköy’de bir taksiden indiği sırada bir arabanın kendisine çarpması sonucu hafif yaralandı. Omzundan yaralanan ünlü oyuncu, kendisine çarpıp kaçan sürücüye dava açtı.

Meltem Cumbul Davadan Vazgeçti

İlk duruşmasında sürücünün kendisine vurması sonucu yere düştüğünü, kalkana kadar sürücünün olay yerinden kaçtığını söyledi.. Meltem Cumbul’un şikayette bulunması üzere kaçan araç ve sahibi teşhis edildi. 75 yaşındaki Mihail Mişel Kalaonra hakkında taksirle yaralama suçundan 3 yıl ile 1 yıl arası hapis cezası istenerek dava açıldı.

Aradan geçen bir yılın ardından dava sonuçlandı ve Mihail Mişel Kalaonra 3000 TL adli para cezasına çarptırıldı. Bu olayda iki tarafı da kusurlu bulan mahkeme, sanığın sabıkasının da olmaması nedeniyle kararın açıklamasını ileri bir tarihe bıraktı. Yani  mahkemede para cezasının ertelenmesine karar verildi. Olayda Meltem Cumbul’a bulunan kusur ise, taksinin sol tarafından inmesi ve kontrolsüz geçiş yapması oldu.

Dava sonucu cezanın ertelenmesi üzerine, ünlü oyuncu itiraz etti ve tekrar şikayetçi oldu. Dilekçesinde “ Sanığın iyi haline ya da gösterdiği pişmanlığa dair beyan olmadığı gibi Meltem Cumbul’un uğradığı ve dosyaya ibraz edilen zararın da giderilmediği ortadadır.” Şeklinde ifadeler yer aldı. Bu dilekçenin üstüne İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi, itirazı reddetti ve dosyayı bir üst mahkemeye, yani Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi.

 Mihail Mişel Kalaonra bu itiraz üzerinde Meltem Cumbul’a uğradığı zararı karşılamayı teklif etti. Bu teklifi kabul eden ünlü oyuncu, Mihail Mişel Kalaonra'den 3500 TL alarak davadan vazgeçtiğini bildirdi. Bu karar üzerine mahkeme, davanın düşürülmesine karar verdi. Böylece 2 yıl süren dava, tarafların uzlaşmasıyla ve Mihail Mişel Kalaonra'nın zararı karşılamasıyla sona ermiş oldu. 

meltem cumbul meltem cumbul kimdir meltem cumbul dava
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın