Türkiye'yi Sarsan Cinayetin Kamera Görüntüleri Ortaya Çıktı

Türkiye'yi sarsan Irmak cinayetinin kamera görüntüleri ortaya ıçıktı.
Türkiye'yi Sarsan Cinayetin Kamera Görüntüleri Ortaya Çıktı

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde kaybolan Irmak Kupal’ı öldürdüğünü katıldığı televizyon programında itiraf eden zanlı, geniş güvenlik önlemleri altında sevk edildiği mahkemece tutuklandı. Zanlının, Kupal’ın cesedinin konulduğu çuvalı çöp konteynerine atarken güvenlik kameralarınca kaydedilen görüntüleri ortaya çıktı.

Türkiye'yi sarsan Irmak cinayetinin kamera görüntüleri ortaya ıçıktı.

İtirafta bulunduktan sonra katıldığı televizyon kanalından çıkışta gözaltına alınan H.A, Manisa’dan giden polis ekiplerince teslim alınarak Alaşehir İlçe Emniyet Müdürlüğüne getirildi.
H.A’nın polise verdiği ifadesinde, çocuğa tecavüz ettikten sonra boğarak öldürdüğü, cesedi çuvala koyarak hurdacılık yaptığı el arabasının alt kısmına sakladığı ve yaklaşık 800 metre uzaklıktaki çöp konteynerine attığını söylediği belirtildi.
Zanlının ifadesinde, sabah çöplerin alınmadığını görerek cesedi, Ilıca Mahallesi Sarıkız mevkisinde bir bağa götürüp gömdüğünü de anlattığı öğrenildi.
Zanlı H.A’nın küçük kızın cesedini gömdüğü yerde, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte Ankara Köpek Eğitim Merkezinden getirilen “Ateş” ve “Barbi” adlı köpeklerin yardımıyla arama çalışması yapıldı.
Köpeklerin katıldığı çalışmalardan sonuç alınamaması üzerine 4 dönümlük bağ sahası kazılmaya başlandı. Çalışmalar sırasında küçük kızın ayakkabılarına rastlanılması üzerine iş makineleri sayısı artırılarak çalışmalara devam edildi.
– Saç ve kan örneği çocuğa ait
Öte yandan, cinayeti aydınlatmak üzere Manisa Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç tarafından görevlendirilen Emniyet Müdür Yardımcısı Sezgin Aydın’ın başkanlığında 4 ekip oluşturuldu. Çalışmalar sonucunda zanlının 2002’de benzer bir suçtan dolayı cezaevinde yaklaşık 1,5 yıl hapis yattığının tespit edildiği, bunun üzerine soruşturmanın zanlı üzerinde yoğunlaştırıldığı belirtildi.
Polisin mahalledeki çalışması sırasında köpeklerin koku alarak komşu H.A’nın evine girmesi sonucu yapılan aramalarda bulunan saç ve kan örneklerinin, Ankara Kriminal Polis Laboratuvarındaki incelemede, kaybolan kız çocuğuna ait olduğunun saptandığı da kaydedildi.
Adliyede geniş güvenlik önlemi
Emniyetteki ifadesinin ardından “canavarca hisle adam öldürmek” suçlamasıyla Alaşehir Adliyesine sevk edilen H.A, savcılık sorgusu sonrası sevk edildiği mahkemece tutuklandı.
Sanığın adliyede olduğunun duyulmasının ardından vatandaşların bina çevresinde toplanması üzerine, adliyeye takviye ekipler sevk edilerek geniş güvenlik tedbirleri alındı. H.A, binanın arka kapısından çıkarılarak Alaşehir Kapalı Cezaevine götürüldü.

Güvenlik kamerası kayıtlarında görüldü
Zanlının, Kupal’ın cesedinin içerisinde olduğu çuvalı çöp konteynerine atarken güvenlik kameralarınca kaydedilen görüntüleri ortaya çıktı.
Görüntülerde, hurdacılık yapan cinayet zanlısı H.A’nın, olayın ardından saat 17.00 sıralarında evine 800 metre uzaklıktaki bir çöp konteynerinin yanına gelerek, üzeri hurda parçalarıyla gizlenen çuvalı etrafta kimsenin bulunmadığına emin olduktan sonra konteynere atması kayıtları yer aldı.
Kayıtlarda, çöpteki atıklarla çuvalın üzerini örterek gizlemeye çalışan zanlının, tekrar çevreyi kontrol ettikten sonra bölgeden uzaklaştığı görülüyor.
Kayıtların devamında, 21.30’da çöp konteynerinin yanına gelen H.A’nın çevrede kimsenin bulunmadığından emin olduktan sonra çuvalı çöp konteynerinden çıkardığı, sırtına alarak bölgeden uzaklaştığını gösteren görüntüler mevcut.
14 Ekim’de kaybolmuştu
Alaşehir’de 14 Ekim’de sokağa oynamaya çıkan 4 yaşındaki Irmak Kupal’dan haber alınamaması üzerine arama çalışması başlatılmıştı. Evin çevresindeki ormanlık alan ve dere yataklarında küçük kızın izine rastlanmamıştı.
Çocuğun ayak tırnaklarındaki genetik rahatsızlığın etkisiyle uzun süre yürüyemeyeceği ve kaçırılmış olma ihtimalinin ağırlık kazanması nedeniyle arama çalışmalarına 16 Ekim’de ara verilmişti.

Kaynak: mugeanli.orgIrmak Müge Anlı Himmet Aktürk Hurdacı Himmet
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
Zeynep Can     0000-00-00 Ayrıca küçük Irmak'ın ablasıyla yapılan konuşmanın da çok daha önce gösterilmesi gerekirdi! Abla zaten herşeyi gayet iyi biliyormuş..
Zeynep Can     0000-00-00 Bu kamera görüntülerinin ne zamandan beri emniyet güçlerinin elinde olduğunu merak ettim! Daha önceden bu görüntüler polisin eline geçtiyse bunu saklamalarının hatalı bir davranış olduğunu düşünüyorum, Müge Anlı'da gösterilmiş olsaydı katil suçunu daha erken itiraf etmek zorunda kalırdı. Şayet bu kamera görüntüleri yeni ele geçirildiyse bu daha da kötü, çünkü bu da emniyetin ne denli kötü çalıştığını ve son derece baştan savma iş yaptığını gösteriyor!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Son Dakika Bomba Paniği, Valilikten JET Hızında Açıklama!
Ankara'da Son Dakika Bomba Paniği, Valilikten JET Hızında Açıklama!
Apple Garanti Hakkında Açıklama Yapmaya Hazırlanıyor!
Apple Garanti Hakkında Açıklama Yapmaya Hazırlanıyor!
instagram takipçi hilesi instagram takipçi instagram beğeni hilesi
patent